מסע בין ספרים

לקראת יום הכיפורים, שרבים מאיתנו מבלים אותו בקריאת ספרים, אני מגישה לכם את רשימת הספרים החשובים בעיני: ספרים שהם "מאסט" למי שרוצה לעבוד על עצמו והתפתחות רוחנית חשובה בעיניו.

לספרים יש כוח לעצב קו מחשבה וקו התנהגות, ולעתים די במשפט אחד שיהיה משמעותי ויפיל אסימון כדי לעשות שינוי בחיים.ספרי רוחניות הם בעיני קורסים מרוכזים ומסעות בנתיב החיים.

"אתה יכול לרפא את חייך" /לואיז היי (הוצאת אור-עם)
הסופרת שנחשבת לגדולת המורות הרוחניות ומפתחת שיטת האמירות החיוביות, עברה בעצמה מסע חיים מורכב שכלל בין היתר גם החלמה מסרטן. הספר מלא אופטימיות ומלמד צעד אחר צעד איך לעבד טראומות, יחסים קשים עם ההורים, איך לשפר את דימוי הגוף והאהבה לעצמך.
בסוף הספר טבלה מפורטת של קשרי הגוף והנפש והמקור הנפשי למחלות שונות בצירוף אמירות חיוביות המותאמות לריפוין.
ללואיז היי סדרה נוספת של ספרים הכוללים אמירות חיוביות אך רק בספר זה מפורטת הפילוסופיה שלה ותרגילי עבודה עצמית.

"לחיות מתוך שמחה"/סאניה רומן (הוצאת מרקם)
לסניאה רומן סדרת ספרים שהתקבלו בתקשור עם המדריכים אורין ודה בן.
הסדרה שנקראת "החיים ע"פ האדמה" כוללת את הספרים "לחיות מתוך שמחה", "מפתחות לשפע", "עוצמה אישית דרך מודעות" ו"צמיחה רוחנית-להיות העצמי הגבוה"
הספרים כוללים בסיום כל פרק (פרקים קצרים) תרגילים לעבודה והתקדמות ומהווים תהליך של אימון אישי. כתובים בצורה מעניינת ונעימה לקריאה
אפשר לקרוא כל אחד מהספרים לחוד.
"לחיות מתוך שמחה" הוא מתנה נפלאה להעניק לעצמכם ולאחרים המקנה זווית ראיה חדשה ומרעננת על משמעות החיים ועצם הקריאה בו עושה טוב לנשמה.

"הנבואה השמימית"/ג'יימס רדפילד (הוצאת אופוס)
ספר שבנוי כסיפור הרפתקה ומכיל בתוכו תובנות וחזון להבנה רוחנית חדשה. הספר מותח וסוחף מסוג הספרים שלא תוכלו להניח מהיד עד שתסיימו ותמשיכו להרהר בהם גם לאחר הקריאה.
כשהספר יצא הוא הפך מייד ללהיט וקורסים וקבוצות עבודה נבנו בעקבותיו.
שיטת סילבה – לשיפור הצד השני של המח"/ חוזה סילבה(הוצאת אורעם)
שיטת סילבה היא שיטת דמיון מודרך המאפשרת השגת מטרות כמו התקדמות כלכלית, בריאות, ניצול טוב של זכרון וכישורי למידה, וניהול רגשות. הספר נותן שיטה פשוטה ונוחה ליישום בעזרתה ניתן להתקדם בתחום שתבחרו.

"אמנות המיתה"/אושו (הוצאת גל)
אושו הוא אחד המורים הרוחניים המוערכים עלי ביותר.
הפילוסופיה שלו כוללת הומור, שמחת חיים ומתחברת מאוד לרוח החסידית היהודית שאותה דרך אגב אושו מאוד מעריך ומזכיר זאת רבות בספריו.
אושו שהיה אדם שנוי במחלוקת, פרופסור לפילוסופיה שחי בהודו עד 1990 והקים את האשראם(מקדש רוחני)בפונה.הספר מלמד לחיות חיי חופש, לחיות את החיים במלואם ובמלוא עצמתם ולהסיר פחדים.הוא כתוב באופן הומוריסטי וקולח.
ספרים נוספים של אושו "חיים, אהבה, צחוק","כשהנעל מתאימה", "מדיטציה","טנטרה, רוחניות ומין" "אני הוא השער" ועוד רבים.

"אדגר קייסי על: תקשור האני הגבוה שלך " / הנרי ריד (הוצאת גל)
בספר ערך הנרי ריד את משנתו של אדגר קייסי אחד המדיומים הגדולים שידעה האנושות.הספר מלמד כיצד להתחבר לידע האינסופי, להבין את טבעם של התת מודע ועל מודע, לנצל את העצמה האדירה של נשמתנו, ולשלב את החיבור ל"אני הגבוה" בחיי היומיום.

יש עוד ספרים רבים שקצרה היריעה מלפרט. ביניהם הספרים של דיפאק צ'ופרה שערכם לא יסולא בפז,
סידרת "אבא עשיר, אבא עני", "כשאלוהים ברא את אלוהים", "לחיות באור" של שאקטי גווין, "קסם אמיתי" של וויו וו. דייר ועוד.

אני רואה בספרים ובתקשורת מזון רוחני. כמו שאת הגוף חשוב להזין במזון איכותי, כך גם את הנפש. ככל שתקפידו להזין את עצמכם בספרים איכותיים, תכניות טלוויזיה איכותיות, מופעי תרבות איכותיים תגדל הנפש והנשמה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *